Olbrzym Srokacz

Harmonijna budowa ciała, linia grzbietu prosta, zad zaokrąglony, klatka piersiowa dobrze rozwinięta, tułów szeroki, dobrze umięśniony. Głowa duża, szeroka osadzona na krótkiej szyi. Nogi mocne i szeroko rozstawione. Długość tułowia 66 cm i więcej. Uszy silne, mięsiste, mocno osadzone, lekko rozchylające się ku górze o długości 16 do 17 cm. Waga ciała w 3 m-cu 2,3 kg. Dorasta do masy  6,0 kg i więcej.

Olbrzym Belgijski

Harmonijna budowa ciała, linia grzbietu prosta, zad zaokrąglony, klatka piersiowa dobrze rozwinięta, nogi tylne silne i szeroko rozstawione, nogi przednie proste. Głowa duża, szeroka, lekko garbonosa osadzona na krótkiej szyi. Długość tułowia 70 cm i więcej. Uszy silne, mięsiste, owłosione na całej powierzchni, mocno osadzone o długości 19 cm i więcej. Masa ciała w 3 m-cu 2,6 kg, dorasta do 7,0 kg i więcej.

Nowozelandzki czerwony

Tułów średnio-długi, walcowaty, dobrze umięśniony, dobrze rozwinięty przód i zad, szerokie łopatki i partia grzbietowa. Głowa mocno osadzona na krótkiej szyi, silnie związana z tułowiem. Kończyny silne, masywne, krótkie. Uszy mięsiste, grube, silnie osadzone, łyżeczkowate, o zaokrąglonych końcach, dobrze owłosione o długości od 12 do 12,5 cm. Waga w 3 m-cu życia 1,7 kg. Dorasta do 5,1 kg.